Speleoferata® - via ferrata v jeskyni - nejdobrodružnější jeskynní trasa Moravského krasu a současně třešnička na dortu naší nabídky. 

Dostanete přílbu a čelovku, kombinézu, sedací úvaz a jeskyňářský jistící set s karabinami. A vychutnáte si až 40 metrů hlubokou, zajištěnou jeskynní kaskádu - plnou prolízaček, plazivek, průlezů, propastí, komínů s lanovými žebříky, traverzů s "houpačkami" a lezením. Trasa končí hluboko pod zemí u odtokového sifonu malého jezírka. Čekají na Vás místa jako "Utržené splachovadlo", "Porodní bolesti", plazivka "Šnek" a vertikální skluzavka "Šneček" ale taky třeba průlez "Tykadlo" nebo výšvih "Schody do šnečí ulity". Prostě parádní dobrodružství u kterého si každý "mákne a propotí triko". 

*) via Ferrata - to je něco mezi turistikou v náročném skalním terénu a horolezectvím. Se sedákem, osobkou a přílbou překonáváte zajištěné lezecké trasy. A "speleoferata"? Stejné dobrodružství a stejná zábava, ale umocněno tím, že se vše odehrává v jeskyních - ve světě, ze kterého čiší respekt a pokora. 

**) minimální velikost prostupu je 35 x 61 cm

Organizece vstupů: 

  • SKUPINA: u skupinových vstupů se snažíme formovat skupiny 8 osob. Mimořádně můžeme kapacitu naplnit do limitních 10 osob. Je evidentní, že v každé skupině budou rychlejší a pomalejší účastníci.  V každén skupině budou jedinci, kteří budou naprosto v pohodě, ale můžou se vyskytnou i účastníci, kteří budou více propocení nebo budou potřebovat více pozornosti a péče našeho instruktora. Pro ty, kteří chtějí vlastní tempo nebo individuální přístup doporučujeme akci Sólo pro 2, Rodina, nebo Rande v jeskyni
  • TERMÍNY: termín si můžete zaregistrovat v našem kalendáři. Vzhledem k poptávce vypisujeme primárně víkendové termíny v pořadí Sobota 10, 14 a 17 hodin a po naplnění i neděle 10, 14, 17 hodin. O prázdninách jsou vypisované většinou soboty i neděle, mimo prázdniny primárně soboty. Uzavřené akce (Sólo, Rande, Rodina) se vypisují v podstatě kdykoliv..... 

 

speleoart galerie
Minimální počet osob na skupinu 4
Maximální počet osob na skupinu 10
Délka trasy 2 hodiny
Obtížnost trasy  C/D
Minimální věk *) 10 let
Minimální věk pro skupinový vstup *) 15 let

*) Děti: děti do 18 let pouze za doprovodu rodičů nebo zákonných zástupců. Děti do 15 let velice (opravdu velice) doporučujeme pouze ve variantě Rodinné sólo nebo "Sólo pro 2" (děti do 15 let naruší atmosféru skupinového vstupu - buď to má negativní dopad na děti, nebo na ostatní účastníky skupinového vstupu.... prosím, respektujte to! I když samozřejmě chápeme, že zrovna vaše dítě je v pohodě a v pohodě to zvládne.........)

**) Borci: občas se stane, že dostaneme rezenzi v duchu: "ostatní účastníci mě moc brzdili, osmičlenná skupina je moc velká apod.... ". Respektujeme, že nechcete trasu absolovat s někým, kdo není na vaší sportovní úrovni. Tempo se opradu vždy přizpůsobuje nejpomalejšímu a pro vás může být pomalé. Pokud se chcete podobné situace vyvarovat a chcete jít svým tempem, potom vám doporučujeme akci v menší skupině - Sólo pro 2, Rande v jeskyni, Rodina (4 osoby)......

 Provozní doba  
 hlavní sezóna (květen-říjen)   převážně víkendový provoz
 vliv počasí - deště, bouřky  riziko zrušení vstupu
 standardní časy vstupů   10 hodin, 13:30 hodin, 17 hodin
 vedlejší sezóna (listopad, duben)   minimálně 1 víkend za měsíc
 mimo-sezóna (prosinec-březen)   pouze mimořádné vstupy

*) klimatické podmínky: jeskyně je přístupná celoročně, je v ní konstantní teplota 7-8 ° C. Do jeskynní propasti stéká povrchová voda - za určitého toku vody je trasa za hranicí příjemného zážitku. Existuje určité riziko, že plánovaný termín akce může být zrušen a rezervace přesunuta na nový termín. Tato situace hrozí především při akutním nebezpečí intenzivních bouřek nebo při dlouhodobém dešti. O riziku nevhodných klimatických podmínek informujeme rezervované klienty e-mailem. 

Místo konání: na základně Speleoart | outdoor agency v Ostrově u Macochy 78 v Moravském krasu. Je to ve dvoře fary pod Kostelem.

Domů Speleoferata Rande v jeskyni Únikovka "JESKYŇÁŘ" Firemní akce Kalendář Galerie Kontakt CANYONING